Кропивницького хірурга звільнили від покарання за смерть дитини

Кропивницького хірурга звільнили від покарання за смерть дитини
300957 ПЕРЕГЛЯДІВ

В Кропивницькому засудили лікаря-хірурга Сергія Правду, недбалість котрого призвела до смерті дитини під час проведення обстеження. Про це стало відомо з вироку Ленінського райсуду за ч. 2 ст. 140 КК.

Зазначається, у квітні 2011 року до дитячої обласної лікарні в хірургічне відділення була планово госпіталізована дитина, з діагнозом вроджена аномалія розвитку шлунково-кишкового тракту. Її лікарем став Сергій Правда.

Дитині призначили іригографію — рентгенологічне дослідження кишківника. З метою підготовки до дослідження лікар призначив проведення клізм 5-відсотковим розчином натрію хлориду. При цьому, наказом Міністерства охорони здоров’я в якості місцевої терапії в аналогічних випадках призначається іригація товстого кишечника 1% розчином NaCІ з обов’язковим контролем за співвідношенням введеного та виведеного об’ємів рідини.

У дитині після проведення другої клізми самопочуття дитини значно погіршилось, в неї тряслося тіло та почалась блювота. Лікар жодним чином не відреагував на ускладнення та не відтермінував проведення процедури іригографії. Далі провели іще три клізми.

Після цього дитині провели процеду іригографії, під час котрої її  лікар не був присутнім. За декілька годин стан дитини критично погіршив і її було переведено до відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії. Уже наступного дня дитина впала в кому 2 ступеню, перестала самостійно дихати та була підключена до апарату штучного дихання. 26 квітня не зважаючи на проведені реанімаційні заходи було констатовано біологічну смерть дитини.

Ленінський районний суд визнав Сергія Правду винним за ч. 2 ст. 140 КК та призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.

Проте лікаря звільнили від покарання у зв’язку з закінченням строків давності.

Водночас суд задовольнив цивільний позов рідних загиблої дитини та зобов’язав КНП «Обласна клінічна дитяча лікарня Кіровоградської обласної ради» відшкодувати матеріальну шкоду в розмірі 89,8 тис. гривень та 760 тис. гривень моральної шкоди рідним загиблої.

Джерело

Теги: Кропивницького хірурга звільнили від покарання за смерть дитини ,Кропивницького хірурга звільнили від покарання ,хірург ,покарання за смерть дитини ,дитина ,Україна,Медицина,лікарі,Врач, Врачи, красота, Пластическая хирургия, пластична хірургія, пластическая операция, пластические операции, операции, операция, пластика, хірургія, хирургия, Украина, Україна, Современная пластическая хирургия, пластическая хирургия, лікар, Пластические хирурги, хирурги, пластический хирург, хірург, Хірурги, пластичний хірург, пластичні хірурги, медицина, Хірургія, хірургічні втручання, Пластика, краса, Хирург, Хірург, хирург, Операция, увеличение груди, увеличение груди имплантами, маммопластика, Полиуретановые импланты, импланты, бюст, липофилинг, липофилинг груди, тело, Врач, пластическая хирургия за рубежом, хирургия, косметология, врач, лечение, здоровье, улыбка, medicine, surgery, косметолог, новости, plasticsurgery, врачи, surgeon, plasticsurgeon, surgeon life, surgeons, cosmetic surgeon, plasticsurgeons,Сергій Правда хірург,Сергій Правда
Автор: plastic
Мої відео