«Якщо Україна впаде, наступною може бути Центральна Європа».

«Якщо Україна впаде, наступною може бути Центральна Європа».
348406 ПЕРЕГЛЯДІВ

Спільна стаття прем'єр-міністрів Польщі, Чехії та Словаччини

– Якщо Росія переможе, а Україна впаде, наступною може бути Центральна Європа. Водночас перемога над Росією зараз в Україні зменшить шанси того, що прихильникам України доведеться проливати власну кров і фінансові ресурси в майбутньому, пишуть прем’єр-міністри Польщі, Чехії та Словаччини у статті для США. двомісячник Foreign Affairs, що формує думку.

На думку політиків, залишити в руках Росії такі території, як Кримський півострів або східні українські регіони, означало б «надсилати відкрите запрошення всім авторитарним божевільним, які стверджують, що вторгаються до своїх сусідів на основі сфабрикованих, ненависних наративів і вбивають сотні чи тисячі людей». невинних мирних жителів у процесі — це нормально».

«Якщо Росія переможе, а Україна впаде, наступною може бути Центральна Європа. У той же час, поразка Росії зараз в Україні зменшить шанси того, що прихильникам України доведеться проливати власну кров і фінансові ресурси в майбутньому. Це призведе до чітке повідомлення про те, що в нашому регіоні немає місця для заморожених конфліктів і нескінченних війн. І це також надішле чітке повідомлення тиранам у всьому світі, що агресія не буде винагороджена, а диктаторам не буде дозволено створювати сфери впливу». – оцінили прем’єр-міністри Матеуш Моравецький, Петр Фіала та Едуард Хегер.

Співпраця України з НАТО

Прем’єр-міністри Моравецький, Фіала та Хегер підкреслюють, що історія Центральної Європи навчила країни цієї частини континенту важливості протистояння злу. Три глави урядів перераховують причини не лише подальшої та інтенсивнішої допомоги Україні, а й тіснішої співпраці в рамках НАТО . Як зазначають, допомога Києву, однак, не може надаватися за рахунок знищення обороноздатності окремих країн. Прем'єр-міністри стверджують, що досі надана підтримка союзників України виявилася "вирішальною в битві".

«Кожна мить роздумів, кожна зволікання небезпечна для України», – пишуть три прем’єри.

Як пишуть глави уряду, перш ніж планувати відновлення зруйнованої війною країни, необхідно спочатку переконатися, що вона зможе захиститися від агресії в майбутньому.

На їхню думку, майбутнє європейської безпеки має ґрунтуватися на міцних фундаментах із головною роллю НАТО, і під час майбутнього Вільнюського саміту в липні цього року необхідно буде відповісти на «важкі, але неминучі» питання щодо її майбутнього, включно з її відносинами з Україною та стратегією щодо Росії.

«Настав час для Альянсу намітити чіткий і надійний шлях до членства України, якщо цього захоче Київ і коли це дозволить ситуація», – написали прем’єр-міністри.

«А до того часу ми повинні бути готові надати гарантії безпеки (Україні), крім політичних запевнень», — наголошують Моравецький, Фіала та Хегер.

Прем’єр-міністри трьох країн наголошують, що стримування та сила мають бути в основі стратегії НАТО щодо Росії , а діалог має бути лише «інструментом для передачі рішучості та розрядки напруженості». Переговори з Росією велися протягом багатьох років, висловлювалися занепокоєння та розбіжності в різних контекстах, але безрезультатно, констатують глави урядів.

"76 років тому в цьому журналі Джордж Кеннан (американський дипломат, який вважається архітектором політики холодної війни - ред.) закликав до політики стримування Радянського Союзу. Подібні принципи можна застосувати сьогодні через військову силу, жорсткі санкції, ізоляцію Росія і збереження трансатлантичної єдності». – пишуть прем’єри у «Foreign Affairs».

Троє політиків також поділяють стурбованість Вашингтона щодо безпеки в Індійсько-Тихоокеанському регіоні та наголошують, що «якщо Європа хоче залишитися нерозділеною та вільною, американська прихильність і лідерство будуть вирішальними», а припинення війни в Україні буде сприйматися як чіткий сигнал протистояння агресії в інших регіонах світу.

«В історії є моменти, і ось один із них. Ось чому ми в Європі повинні рухатися вперед, щоб робити більше на службі об’єднаної Європи та оновлених трансатлантичних відносин. І ось чому ми повинні продовжувати курс в Україні, перемогти темні сили реваншизму і підтримати Київ до перемоги» – резюмували прем’єр-міністри Моравецький, Фіала та Хегер.

 

 Niezalezna.pl – партнер Незалежного Медіа Форуму

Теги: Niezalezna.PL, SWS,Strefy Wolnego Słowa, Independent Media Forum, IMF, www.uacenter.media, Незалежний Медіа Форум, Агресія Росії в Україні,кремлівські пропагандисти,ISW
Автор: uacenter.media
Мої відео