У Швейцарії стартував Саміт миру

У Швейцарії стартував Саміт миру
345728 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Швейцарії стартував Саміт миру

   

На швейцарському курорті Бюрґеншток у суботу, 15 червня, офіційно стартував 

«101 держава та міжнародна організація сьогодні присутня на 

   

Президент відзначив, що на інавгураційному першому Саміті миру його учасники сфокусуються на трьох пунктах.

«Перший пункт – це радіаційна та ядерна безпека. Другий – це продовольча безпека. Третій – звільнення полонених і депортованих осіб, дорослих та дітей, військових, цивільних, чиї життя були зламані війною. Ми сфокусуємося на цих першочергових пунктах Формули миру і в процесі роботи над ними можемо досягти угоди та створити план дій для кожного пункту Формули», – сказав Зеленський.

Вказуючи, які наслідки може принести Саміт, він відзначив: «Перше, це довести, що повернення безпеки насправді можливе. Друге, це надати реальний план, щоб кожен крок до миру працював – від ядерної та продовольчої безпеки до звільнення полонених та депортованих осіб, до повного завершення війни без загрози її нового початку. Я вірю, що це можливо. Немає жодної потреби винаходити велосипед, коли Статут ООН вже визначає підвалини миру та нормального співіснування народів».

Під час саміту у Бюргенштоці не буде досягнуто остаточного порозуміння у питанні завершення війни в Україні, його мета - створити основи для справедливого і тривалого миру. На цьому під час відкриття першого Саміту миру у Бюргенштоці наголосила президентка Швейцарії Віола Амгерд, передає кореспондент Укрінформу.

   

Будь-яке замороження конфлікту в Україні не призведе до миру, але стане передумовою для нової загарбницької війни. Саме тому Україна потребує всеохоплюючого та стійкого миру з дотриманням принципів Хартії ООН, які є важливими для всіх країн світу. Про це сьогодні під час виступу на Саміті миру заявила Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

   

Віцепрезидентка США Каміла Гарріс вважає пропозиції російського диктатора Володимира Путіна щодо умов миру в Україні пропозицією капітуляції, а не щирим шляхом до припинення війни.

Перемир’я без серйозних переговорів і встановлення справедливого миру призведе лише до такого небезпечного для всіх сценарію як поява ще одного замороженого конфлікту. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на Саміті миру у Швейцарії 15 червня, передає кореспондент Укрінформу.

   

Ця війна не лише жорстока і сповнена злочинів, вона імперіалістична й колоніальна за своєю природою. Кремль намагається зробити українців і їхніх дітей рабами, використати українські ресурси, знищити їхню культуру та позбавити Україну права вільно обирати свій шлях розвитку й безпекові гарантії”, - заявив президент Польщі Анджей Дуда.

   

«Сполучені Штати, а також Канада, Велика Британія та, ймовірно, Японія, в межах своїх конституційних обмежень, уже оголосили (і нададуть) кредит (Україні – ред.) у розмірі близько $50 мільярдів», - сказала очільниця уряду Італії Джорджа Мелоні на пресконференції за підсумками саміту лідерів G7. За словами Мелоні, наразі європейські країни не беруть участі в цьому кредиті.

Заяви Президента України та Президентки Швейцарської Конфедерації Віоли Амхерд для ЗМІ

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з віцепрезидеткою США Камалою Гарріс

 

 

УКРІНФОРМ

Теги: Незалежний Медіа Форум, Independent Media Forum
Автор: uacenter.media
Мої відео