Іран звернувся до Росії по військову допомогу та сучасні системи ППО і радари для війни з Ізраїлем
Іран звернувся до Росії по військову допомогу та попросив надати сучасні системи протиповітряної оборони та радари для війни з Ізраїлем. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на іранських чиновників, які знайомі з військовим плануванням.
5 серпня, на тлі масштабної ескалації на Близькому Сході, колишній міністр оборони Росії Сергій Шойгу відвідав Іран “для зміцнення двосторонніх відносин”. Зокрема, він зустрівся з новим президентом Ірану Масудом Пезешкіаном та командувачем іранських збройних сил бригадним генералом Мохаммадом Багері, який очолює планування військових ударів по Ізраїлю.
“Росія є однією з країн, які підтримали іранський народ у важкі часи. Спільні позиції Ірану і Росії у просуванні багатополярного світу, безумовно, призведуть до більшої глобальної безпеки і миру”, — заявив президент Ірану.
Шойгу зазначив, що Росія “готова до повноцінної співпраці з Іраном з регіональних питань”.
Генерал Багері, своєю чергою, сказав Шойгу, що відносини між їхніми країнами є “глибокими, довготривалими та стратегічними” і будуть лише розширюватися за нового уряду Ірану, згідно з повідомленнями іранських ЗМІ.
Водночас ізраїльське видання Channel 14 3 серпня повідомило, що Росія почала масово надавати Ірану нову зброю, готуючись до можливої війни проти Ізраїлю.
За даними Channel 14, Росія, ймовірно, розгорнула передові системи електронної боротьби в Ірані, зокрема й ті, які можуть пошкодити або вивести з ладу військові системи на відстані до 5000 кілометрів.
Крім того, є повідомлення про передачу ракет Іскандер, а також прибуття в Іран російських Іл-76 з боєприпасами й військовою технікою.
Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї наказав завдати прямого удару по Ізраїлю з території Ірану після того, як політичний лідер ХАМАС Ісмаїл Ханія був убитий внаслідок вибуху в його гостьовому будинку під час візиту до Ірану на інавгурацію нового президента.
Експерти Інституту вивчення війни вважають, що Кремль продовжує створювати коаліцію на противагу країнам Заходу — розвиває двосторонні відносини з Китаєм, Іраном та Північною Кореєю.